SPRĘŻARKI ŚRUBOWE
.
W ofercie sprężarki śrubowe MARK, 
firmy należącej do grupy Atlas Copco,
czołowego producenta spężarek na świecie.
..zobacz więcej   


   S K L E P
   KONTAKT
   NOWOŚCI/PROMOCJE
   O NAS
   SPRĘŻARKI ŚRUBOWE
     - Seria MSM 2,2-15 kW
     - Seria MSA
     - Seria MSB
     - Seria MSC
     - Seria MSD
     - Seria WIS bezolejowe
     - SPRĘŻARKI ZMIENNOOBROTOWE
   SPRĘŻARKI BEZOLEJOWE
     - Seria WIS
     - Sprężarki spiralne
   SPRĘŻARKI ŁOPATKOWE
     - Sprężarki IN-TECH powered by GNUTTI SYSTEM
     - Sprężarki Gardner Denver Wittig
   UZDATNIANIE POWIETRZA
     - Osuszacze Ziębnicze
     - Osuszacze Adsorbcyjne
     - FILTRY
   SPRĘŻARKI TŁOKOWE
     - Seria Bluwind
     - Seria Stormy
   ENERGY BOX
   SERWIS
   INSTALACJE
   ZBIORNIKI
     - Pionowe od 100-500 l.
     - Pionowe od 700-2500 l.
     - Pionowe od 3000-6000 l.
     - Pionowe od 8000-20000 l.
     - ARMATURA » SPRĘŻARKI ŚRUBOWE  » SPRĘŻARKI ZMIENNOOBROTOWE

pobierz pliki :
- Inverter - prospekt pl.pdf

.

.

Nasze rozległe doświadczenie w dziedzinie sprężonego powietrza nauczyło nas, że niezależnie do wielkości sprężarki:

- zapotrzebowanie na sprężone powietrze jest zmienne z występującymi szczytami poboru.

- im większa zmienność poboru powietrza tym mniejsza jest sprawność sprężarki.

- większość instalacji przemysłowych jest oparta na 2 lub 3 sprężarkach o różnej wielkości.

Zmienność zapotrzebowania na sprężone powietrze wymaga regulacji wydajności albo w systemie pełnego dociążenia/odciążenia sprężarki lub też na zasadzie modulacji na ssaniu. W przypadku pracy na biegu jałowym występują istotne straty energetyczne. Również dławienie na wlocie zmniejsza sprawność wytwarzania sprężonego powietrza.

Typowa charakterystyka tygodniowej zmienności zapotrzebowania na sprężone  powietrze.

Zmienność może mieć różny charakter. Im jest ona większa tym większe straty energii związane z tradycyjną regulacją wydajności.

Idealnym rozwiązaniem jest wytwarzanie powietrza w ilości jakiej w danym momencie wymaga proces produkcyjny zakładu w celu ograniczenia strat energii.

Zmiany w zapotrzebowaniu na sprężone powietrze powodują zmianę ciśnienia w sieci. Ciśnienie to jest kontrolowane przez czujnik  sprężarki, która po odpowiednim przetworzeniu przesyła go do jednostki sterującej. System sterujący dopasowuje obroty silnika utrzymując idealnie stałe ciśnienie w sieci dostosowując wydajność sprężarki do aktualnego zapotrzebowania. Oznacza to, że sprężarka podaje tylko tyle powietrza ile jest w danej chwili potrzebne. Prędkość obrotowa silnika jest regulowana poprzez podawanie zmiennej częstotliwości prądu zasilającego. Każdorazowe załączenie silnika elektrycznego z wykorzystaniem INWERTERA odbywa się w sposób łagodny z łagodnym narastaniem prądu do wartości znamionowej. Oznacza to praktycznie nieograniczoną ilość rozruchów silnika w odróżnieniu od silników, dla których stosowany jest tradycyjny rozruch gwiazda/trójkąt lub bezpośredni.

.

Dzięki Inverterowi prędkość obrotowa silnika jest adekwatna do aktualnego zapotrzebowania na sprężone powietrze zarówno pod względem wartości ciśnienia jak i wydajności. Umożliwia to pobór energii w takiej ilości, jaka jest w danej chwili potrzebna, bez konieczności pracy na biegu jałowym.     

UWAGA:

Oszczędność energii jest większa, gdy czynności konserwacyjne przeprowadzane są zgodnie z harmonogramem przedstawionym w instrukcjii obsługi.

.

.

od 0,3 do 13,338 m3/min spełniające każde wymagania Sprężarki zmiennoobrotowe z przetwornicą częstotliwości MARK pracują optymalnie pod każdym obciążeniem i zapewniają maksimum sprężonego powietrza przy minimalnym zapotrzebowaniu energii. Wszystkie komponenty odznaczają się wysoką niezawodnością, sprawnością i długą żywotnością. Przetwornice częstotliwości są dostarczane przez producentów o światowej renomie. Sprężarki są wyposażone w śruby o profilu asymetrycznym. Charakteryzują się wysoką prawnością i niskim poziomem hałasu. Silnik elektryczny w obudowie zamkniętej IP55, klasa izolacji F z efektywnym systemem chłodzenia. Separator powietrze/olej o trójstopniowym systemie separacji zapewnia sprężone powietrze o niskiej zawartości resztkowej oleju. Kompaktowa, zblokowana chłodnica powietrze/olej i powietrze/powietrze zapewnia właściwe chłodzenie sprężarki i niską temperaturę sprężonego powietrza.

.

SPRĘŻARKI ZMIENNOOBROTOWEodwiedzin - 152821        - | mapa strony | © 2005-2009
Utworzono w systemie darmowe strony www EntroCMS